Yazılı sohbet sistemi nasıl olmalı

Merhaba arkadaşlar sizlere yazılı sohbet sistemi hakkında bilgi vereceğim. Yazılı sohbet sistemi derken aklımıza ilk gelen söyleşi sunuculardan önde gelen IRC söyleşi kanallarıdır.

IRC söyleşi ne anlama gelir?

Irc demek, İnternet Realy Chat ( İnternet aktarmalı söyleşi ) anlama gelir. İnternet desteği ile sohbet yazılımlarının birleşmesinden meydana çıkarak oluşan bir arkadaşlık sitesi sistemidir. Bu tür sohbet sistemleri genel anlamda yazılı sohbet olarak geçmektedir. Bunlara sonradan eklenen görüntülü söyleşi ve sesli sohbetlerde vardır. Görüntülü sohbetlerde ise genel söyleşi odalarında görüntülü söyleşi yapılamaz. Yalnız özel birebir görüşmelerde görüntülü sohbet kullanma şansınız vardır. Sesli sohbetlerde ise yazılımsal şu demek oluyor ki teknik kısmı sesli olarak tasarlandığı için hem özel aynı zamanda genel odalarda sesli konuşma imkanınız bulunmaktadır.

Yazılı söyleşi sistemi 19903’den bu yana günümüze kadar devam eden ve hala sunucumuzda etken olan bir sistemdir. Bu tarz şeylerin yanı sıra Mobil söyleşi ve mirc sohbet programları da eklenmiştir. Tamamen ücretsiz olan bu mirc sohbet programını internet sitemizden temin ederek bilgisayarınıza kurabilme ihtimaliniz vardır. Mirc söyleşi, yazılı sohbetlerde en çok kullanılan program olarak geçmektedir. Bu sayede yazılı söyleşi sitelerinin adresini kaybetmeden bilgisayar açıldıktan sonrasında derhal kullanabileceğiniz ve sürekli aynı sunucuya girebildiğiniz programdan bahsetmekteyim. Program indirmeden de rahatlıkla web site adresinden yola çıkarak Web adresinden giriş sağlanmaktadır. Dünyanın neresinde olursanız olun rahat ve güvenilir bir şekilde yazılı sohbetlere katılabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kamu Sohbet Odaları başlıklı makalemizde kamu chat odaları, kamu sohbet ve mobil sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
106 okuma
22 Mayıs, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?


Sohbet,Mobil Sohbet,Sohbet Siteleri,Sohbet,Chat,Mobil Sohbet