Sohbet etmek sosyalleştirir mi

Slm arkadaşlar, bugün sizlere sohbet etmek insanoğlu üzerindeki etkisi ve sohbet odalarına olan bağlarımlılık hakkında birazcık bilgiler vereceğim. Sohbet etmek ne yönden insanoğluı sosyalleştirir bunları anlatacağım.

Sohbet etmek

söyleşi etmek, insanoğluın birbirleri arasında olan bağı ve insanoğlu arasında daha güçlü mesajşim kurmamızı sağlayan en önemli eylemlerden bir tanesidir. Sohbet ederek dil, kültür, bakış açısı, düşünme benzer biçimde duyguların pekişmesi ve gelişmesine yardımcı olacak en önemli olaydır. Söyleşi etmek için bir çok sebebiniz olabilir. Örneğin; mutsuzken girebilir kafanızı dağıtabilirsiniz yada biriyle dertleşmek istiyorsunuz ve çevrenizde bunu yapabileceğiniz kişilerin olmaması şeklinde bir çok karmaşık duygular içerisindeyken sohbet odalarına girip zaman geçirmeniz sizin için rahatlama hissine haiz olmanın en belirgin fırsatı. Yalnız üzgün yada mutsuz olunca değil aksine mutluluğunuzu paylaşmak insanoğluın üzüntülerini mutluluğa çevirmek içinde bir çok fırsatları sizlerle buluşturuyoruz. Farklı insanlarla tanışmak onlarla vakit geçirmek eğlenmek benzer biçimde duyguları bizim sayfamızda yaşayabilirsiniz. Oyun kanallarında muhteşem bir ortam sizleri bekliyor.

Sohbet odaları bağlarımlılık yapmaz!

İrade insanoğluın kendi özgürlüğüne haiz fakat insanoğluı hapsedildiğine inanılan çok hissi bir duygudur. Fakat irademizi denetim etmek tamamen bizim elimizde olan bir şeydir. 10 yıl sigara içen bir insan “Ben artık sigarayı bırakamam çok uzun zamandır içiyorum.” diyebiliyor ve bu yüzden bu cümle bilinç altına yerleşerek o insanın sigarayı bırakmasına engel oluyor. Halbuki o insan “Ben bu sigarayı bırakabilirim.” dedikten sonrasında aslına bakarsan o sigarayı elbette bırakmak için ilk adımı atmış olmasıdır. Söyleşi odaları da tamamen iradenize bağlı olarak gelişen bir sohbet sunucusudur. Ne kadar çok takılırsanız takılın illaki bırakmak için nedenleriniz olduğu sürece bırakırsınız. Sohbet odalarının güzelliğinden faydalanın zararlarından değil. Zararları olduğunu ben düşünmüyorum şahsen. 10 yıla aşkın bir süredir söyleşi odalarında sohbet etmekteyim ve bir çok arkadaşlarım ile günlük hayatta görüştüm ve muhteşem ötesi duyguların sahibi oldum. Türkiye’nin neresinde olursa olsun sanal alemde tanışıp gittiğim her ilde buluşup zaman geçirebileceğim bir dostumın olduğunu giderek onlarla buluşup beraber vakit geçirme olanağına haiz oluyorum.

Bir önceki yazımız olan Omegle Ukrayna Sohbet başlıklı makalemizde Omegla, Omegla SohbeT ve Omegle 18 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
97 okuma
8 Mart, 2018
admin
admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?